vítejte na blogu o chovatelství morčátek


Září 2011

POZOR NA NÁDORY

12. září 2011 v 20:27 | Matí |  zdraví a nemoci :-(
Ahoj ,tak opět po dlouhé době přidáváme něco k nemocem.Není to sice zrovna veselé téma ale jelikož jsem to těd na vlastní kůži zkusila tak si myslím že by bylo dobré předat zkušenosti dál.Takže,tím POZOR NA NÁDORY mám na mysli,aby když na svém morčátku naleznete kdekoliv (na hlavičce,boku bříšku,pacce) bouličku jakékoliv velikosti tak neváhejte a OKAMŽITĚ navštivte zvěrolékaře.Proč zdůraznuji okamžitě? Protože i pár dnů může rozhodnout o tom jestli morčátko bude dál žít nebo ne.Pokud se totiž prokáže že se opravdu jedná o nádor,který je nutné odstranit operací,je důležité aby se tento zákrok konal co možná nejdříve.Nádory totiž rychle rostou a pokud už by byl větší než např. fazole,hrozilo by morčeti větší nebezpečí a operace by potom byla také samozřejmě fynančně náročnější.Toto si opravdu nevymíšlím.Řekl mi to náš zvěrolékař když jsem u něho kvůli podobné bouličce s Rikouškem byla.On okamžitě poznal že se jedná o nádor a Rikouška ted čeká operace.Tak si s toho prosím vezmětě ponaučení,a čas od času své morčátko skontrolujte =)

morčátko nesnese kšírky aneb snadný kompromis

10. září 2011 v 21:48 | Terča |  kšírky
A jsme u toho jdete s morčátkem na procházku jenže v momentě kdy morčátku chcete zapnout kšírky začne být agresivní strká nohy tam kde nemá atd....... .Kšírky zkrátka nesnese! a teď přichází zásadní zlom ve kterém začnete uvažovat zda-li morčátko do kšírku zkrátkla nasoukáte přez jeho vůly a nebo ho necháte volně čímž riskujete uběhnutí či nějakou jinou katastrofu. aA speciálně pro tyhle případy jsem napsala tenhle článek stačí k tomu jen pletací vlna a háček je to snadné uháčkujte jen řetízek a nakonci malé očko druhý konec provlékneme očkem a vznikne nám malý roztahovací obojek. Nebojte morčátko o něm ani nevý a ani se z něho nevykroutí a i malému morčátku to nevadí můžete koupit i normální oboječek ale podle mého názoru je tohle lpší protože je to lehounké ,a opravdu kšírky jen tak nějaké morčáto nesnese.

ALE POZOR MUSÍTE MÍT MORČE FURT POD DOHLEDEM ABY SE NEPŘIŠKRTILO JELIKOŽ JE OBOJEK RROZTAHOVACÍ HROZÍ NEBEZPEČÍ ŽE SE ROZEBEHNE PROTO JE MNOHEM BEZPEČNĚJŠÍ UDĚLAT NORMÁLNÍ OBOJEK KTERÝ NAMĚŘÍTE ALE VYRÁBÍ SE STEJNÝM ZPŮSOBEM